Сепараторні пилососи з аквафільтром KRAUSEN

Ідеальна чистота та порядок у домі – мрія будь-якої господині, його затишок та краса, а найголовніше – запорука здоров'я всіх членів сім'ї. Як же домогтися чистоти та порядку в будинку, витративши при цьому мінімум часу та зусиль? Нашим помічником номер один, який стоїть на сторожі чистоти в будинку, є пилосос - він дозволяє значно прискорити та спростити процес прибирання, будинку чи квартири.

Коли нам демонструють у телевізійній рекламі диво-пилосос, який миттю прибирає всю квартиру, у нас виникає мимовільне бажання придбати такий самий ефективний апарат. Практично всім нам добре знайомі традиційні пилососи, які оснащені мішками для пилу, але так, як вони мають цілу низку серйозних недоліків, то багато користувачів вже відмовилися від їх використання. Останнім часом все більше набирають популярності пилососи, які взагалі не використовують пиловий мішок – пилососи без мішка для пилу, до яких відносяться пилососи з аквафільтром, пилососи з аквафільтром та сепаратором (сепараторні пилососи), пилососи з контейнером та із системою фільтрації - циклон. /p>

Сепараторні пилососи з аквафільтром особливо популярні і це недарма, адже звичайна вода є найуніверсальнішим, недорогим і доступним природним розчинником, вона здатна поглинути, і таким чином, відфільтрувати практично все побутове сміття, а також розчинити в собі різні речовини та хімічні сполуки . Сепараторна система фільтрації спочатку застосовувалася в пилососах преміум-класу таких як Rainbow/Рейнбоу, Hyla/Хьюля.

У цьому розділі ми розглянемо принципи роботи сучасних пилососів, їх переваги та недоліки, сподіваємось, що це допоможе визначити який тип пилососу підійде саме Вам.


Показати 1-10 з 10 товарів

Які бувають пилозбірники та системи фільтрації

Принцип роботи системи фільтрації є найважливішим критерієм при виборі пилососа, від неї залежить не тільки зручність користування апаратом, але й такі найважливіші параметри як ступінь очищення повітря, сила всмоктування, а також спектр функцій вашого помічника, що виконуються.

За типом пилозбірника сучасні пилососи поділяються на три категорії:

  • Пилососи з пиловим мішком;
  • Пилососи з циклоном;
  • Пилососи з аквафільтром, які в свою чергу можуть мати свої варіації систем фільтрації.

Давайте з'ясуємо, чим відрізняються один від одного три основні типи пилососів.

Пилосос із пиловим мішком

Понад 50 років тому, був розроблений побутовий пилосос класичної моделі з пиловим мішком, сам принцип вакуумного очищення налічує понад 100 років. З часом розробники змінювали дизайн, оснащували свої пилососи більш тихими та потужними моторами, покращували ергономіку та матеріали фільтрів, але хоча сучасні моделі пилососів і блищать оригінальністю та різноманітністю, сам принцип фільтрації так і не змінювався.

Принцип роботи пилососа з пиловим мішком

У традиційному пилососі основним фільтром, що вловлює основну масу пилу, є пиловий мішок, його виготовляють із пористого матеріалу, який добре пропускає повітря. У сучасних пилососах використовуються або змінні мішки (одноразові паперові або синтетичні), або постійні (багаторазові, зазвичай-текстильні). Ступінь очищення повітря традиційного пилососа безпосередньо залежить від особливостей пилового мішка: фільтруючого матеріалу з якого він виготовлений, кількості шарів, від розміру пір, що пропускають повітря.

Під час збирання забруднене повітря проходить через пори пилового мішка, сміття та великий пил затримується у пиловому мішку.

Разом із пилом у мішку накопичуються пилові кліщі, суперечки різних цвілевих грибків, бактерії тощо. Як правило, ніхто не змінює пиловий мішок після кожного прибирання, і в ньому є всі умови для розмноження мікробів, кліщів і цвілі. З кожним наступним включенням пилососа, з вихідним повітряним потоком, пилосос видує нам у квартиру нову порцію дрібного пилу та небезпечних алергенів, а характерний "пилососний" запах, є сигналом для нашої імунної системи, що вона вкотре зазнала атаки небезпечними алергенами.

Влаштування пилососу з пиловим мішком

Переваги пилососів з мішком:

  • Невисока ціна робить ці пилососи доступними основній масі споживачів;
  • Звична конструкція, простота експлуатації;
  • За відсутності змінних пилозбірників, можна скористатися текстильним - багаторазовим мішком;
  • Проста процедура заміни багаторазових мішків;

Основні недоліки пилососів з мішком:

  • "Слабким місцем" класичних пилососів є мішки - пилозбірники, вони підносять такі неприємні сюрпризи як: пропускання та просочування пилу через пористий фільтруючий матеріал, можуть утворюватися дрібні порізи і навіть розриви мішка через гостре сміття та різницю тиску, паперові мішки не стійкі до випадкового попадання вологи тощо;
  • У міру засмічення пилового мішка сила всмоктування пилососа значно знижується, що значно знижує ефективність збирання. Накопичене сміття виділяє неприємний запах, який є продуктом життєдіяльності різних мікроорганізмів усередині мішка;
  • Необхідно регулярно міняти наповнені одноразові мішки-пилозбірники на нові. Як правило, у продажу зазвичай є "витратники" тільки для популярних моделей пилососів. Пошуки пилозбірників для рідкісних або застарілих моделей пилососів перетворюються на складне завдання;
  • Очищення багаторазового текстильного мішка пилососа - неприємна процедура, запорошена і не гігієнічна;

Пилососи з пилозбірником у вигляді контейнера – система фільтрації «циклон»

Пилосос із контейнером системи циклон

У пилососах циклонного типу пил та сміття збирається не в мішку, а у спеціальному контейнері, який виготовляється із прозорого пластику. Технологія системи «циклон» полягає в тому, щоб у цьому контейнері створити турбулентний вихровий потік повітря і за рахунок відцентрової сили, що виникає відокремити більш важкі частинки пилу від повітря. І дійсно, в циклонному контейнері (1), завдяки його спеціальній конструкції, утворюється справжній міні-ураган, під дією відцентрової сили, великі частинки бруду притискаються до стінок контейнера і потім осідає на дно резервуара. Фільтрацію дрібнішого пилу здійснює пористий фільтр встановлений у центрі контейнера (2), а остаточна фільтрація повітря здійснюється HEPA-фільтром, встановленим на виході.

У більш «просунутих» сучасних «циклонних» пилососах використовується вдосконалена конструкція, що складається не з одного, а з кількох систем циклонів, що мають різний діаметр. Щоб знизити рівень шуму і зробити систему компактнішою, розробники спеціально розділили систему фільтрації на дві частини – для великого та дрібного пилу.

Пилосос із циклоном

Перший циклон (1) тримає в облозі більш важкі великі частинки пилу, і частина сміття (шерсть, пух, волосся) затримується сіткою (2), легший дрібний пил видаляється з повітряного потоку цілою системою внутрішніх міні-циклонів (3) – система конічних циліндрів. В результаті виходить дві послідовні системи очищення повітряного потоку. Велике важке сміття, що осаджується контейнером більшого діаметру, а дрібна пилова завись відокремлюється системою циклонічних циліндрів (4).

На жаль, у циклонному пилососі проблема фільтрації дрібного пилу далека від досконалості, так як дуже легкі дрібнодисперсні пилові частинки розміром менше 1 мкм, практично не піддаються впливу відцентрової сили, і потрапляють назовні, незважаючи на всю складність конструкції та завивання циклонних вирів. Тому в циклонних порохотягах встановлюються додаткові HEPA-фільтри.

З'явившись на світовому споживчому ринку циклонні пилососи з контейнером, були неймовірно популярні. Пилосос із циклоном хотіла мати практично кожна господиня, вони здавались дивом високих технологій, і люди не бачили в них жодних недоліків. Тоді практично кожен потенційний покупець віддавав свою перевагу на користь циклонного пилососа з контейнером. Володіти таким пилососом було просто модно, це означало бути "просунутим", що ви йдете в ногу з часом. Новомодний пилосос піднімав почуття власної гідності та престиж свого власника - господар був гордий тим, що володіє пилососом, зробленим за новітніми технологіями.

Але пройшло всього кілька років, і з'ясувалося, що пилососи з циклоном мають свої недоліки. Основний удар по очищенню повітря від великих частинок пилу і сміття, звичайно ж, приймає на себе контейнер-циклон, але після нього встановлюють передмоторний фільтр, що запобігає попаданню пилу в мотор пилососа, цей фільтр швидко забивається, і його необхідно регулярно або міняти, або промивати.

Слід врахувати, що такі багаторазові НЕРА-фільтри мають свій термін придатності, а регулярне миття фільтра призводить до його передчасного зношування. Як не намагайся, а ідеально промити HEPA фільтр не вийде, тому що при миття вологі мікрочастинки пилу та бруду затримуються в волокнах фільтра і наглухо закупорюють пори, знижуючи його пропускну здатність, що веде до додаткового навантаження на двигун пилососа, а це вкрай не бажано. Тому згодом така система циклонного очищення втрачає свої очисні властивості, і нерідко навіть промитий фільтр має затхлий запах.

За мотором встановлюють ще один додатковий HEPA фільтр для остаточного тонкого очищення повітря, який також потребує періодичної заміни.

Циклонний пилосос замислювався як пилосос з постійною силою всмоктування, і дійсно при чистому контейнері сила всмоктування постійна. Однак у міру заповнення контейнера, велике сміття починає блокувати повітряний потік, і ефективність прибирання значно падає. Пилосос більш-менш справляється з сухим чищенням гладкої підлоги, але витягти пил з килима йому вже не під силу.

Сам прозорий контейнер із системою циклонів також буде не зайвим періодично промивати водою, оскільки на пластик циклонів налипає дрібний пил.

Пилососи з циклоном не можна віднести до універсальних прибиральних апаратів, оскільки через особливості своєї конструкції вони використовуються тільки для сухого прибирання. Пилосос із циклоном залишиться не приділяти, якщо вам необхідно зібрати пролиту рідину, помити підлогу, зробити хімчистку килима або м'яких меблів.

Циклонні моделі пилососів поступово виходять із моди, а ейфорія від володіння дорогою технічною новинкою швидко випарувалася, змінившись розчаруванням. Існуючі недоліки циклонної конструкції так і не вдалося доопрацювати і в даний час циклонні пилососи стрімко здають свої позиції.

Система фільтрації АКВА-фільтр

Сучасні пилососи з аквафільтром з'явилися на ринку відносно недавно, але їх попередники, що очищають повітря за допомогою ємності з водою або аквафільтру, знайшли своє застосування в промисловості ще в 60-ті роки 19 століття. Так що пилососи з аквафільтром з'явилися набагато раніше, ніж пилососи з пилозбірниками. Вони були великими та важкими, коштували дорого та мали дуже складну конструкцію. Такі системи очищення повітря використовували там, де висувались підвищені вимоги до чистоти та стерильності: на харчових підприємствах, у лабораторіях у лікарнях.

Типи систем фільтрації пилососів з аквафільтром

У пилососах з аквафільтром застосовуються різні системи фільтрації, які принципово відрізняються між собою:

  1. Барботажні або кальянні - в них забруднене повітря проходить через стоячу воду, велике сміття затримується безпосередньо в ємності з водою, в деяких просунутих моделях для кращого змочування пилу використовують каскад перегородок або спіралей, що створюють ефект виру;
  2. Сепараторні – у цих пилососах для створення ефекту «торнадо», змочування та відділення пилу за рахунок відцентрової сили, використовується спеціальна турбіна – сепаратор, що обертається з величезною швидкістю.
Пилосос з аквафільтром

У побутових пилососах з аквафільтром барботажного типу пил збирається у компактному контейнері, заповненому водою. Завдяки тому, що вода є універсальним природним розчинником і в той же час абсорбентом, вона якнайкраще підходить на роль фільтруючого елемента, який ефективно розчиняє і затримує різні тверді, рідкі та газоподібні речовини, абсорбує порошок, що містяться в крізь неї повітрі, бруд, бактерії та навіть неприємні запахи.

Складність аква-фільтрації в пилососах барботажного типу полягає в тому, щоб з брудного повітря витягти і утримати у воді дуже дрібні частинки пилу, так як дрібний пил, що знаходиться в повітряних бульбашках, при великій швидкості повітряного потоку просто не встигає осісти у воді .

Щоб позбутися цього недоліку, необхідно ретельно намочити пил, адже тільки так ми зможемо його повністю позбутися. Тому розробники пилососів з аквафільтром намагаються знайти рішення, аналогічні до очищення повітря в природі. Вони забезпечують свої пилососи всілякими перегородками, лабіринтами - «вирами», розпилювачами - «дощами», проходячи крізь які вода і повітря повинні інтенсивно перемішатися. Але в таких системах остаточна фільтрація здійснюється HEPA – фільтрами, що контактують з водою. Коли прибирання завершено, брудна вода виливається, а контейнер і HEPA фільтр необхідно промити і ретельно висушити, тому що вологі та забруднені органічним сміттям поролонові та НЕРА фільтри є прекрасним середовищем для зростання та розмноження бактерій, грибків та цвілі. Щоб під час прибирання пилососом з аквафільтром уникнути "засівання" своєї квартири спорами цих алергенів, необхідно якнайчастіше міняти дорогі НЕРА фільтри, як рекомендують виробники - не рідше, ніж раз на місяць, що призводить до значних фінансових витрат.

Переваги барботажних пилососів з аквафільтром та HEPA фільтром:

  • Гігієнічне очищення контейнера-пилозбірника. При спустошенні резервуару аквафільтра пил не розлітається по будинку як у випадку з мішковим пилососом, а разом із брудною водою скидається в каналізацію;
  • Універсальність - як правило, на базі аквафільтра, випускають миючі пилососи, такі пилососи з аквафільтром можуть використовуватися як для сухого, так і для вологого прибирання, збору пролитої рідини, ними можна проводити вологе прибирання, хімчистку м'яких меблів.
  • Аквафільтр пилососа добре затримує сміття, що добре змочується у воді.
  • Під час прибирання зволожує та освіжає повітря в приміщенні, немає неприємного «пилососного» запаху пилу, якщо, звичайно, використовуються нові або чисті фільтри.
  • Досить постійна потужність всмоктування, якщо використовуються нові або чисті фільтри, повітряний потік слабшає у міру забруднення фільтрів, але не так значно як у пилососів із мішком.

Недоліки барботажних пилососів з аквафільтром та HEPA фільтром:

  • Вартість пилососів з аквафільтром на порядок вища, ніж традиційних «сухих» пилососів;
  • Габарити пилососів з аквафільтром трохи більше мішкових пилососів;
  • Для гігієнічного прибирання необхідно регулярно купувати та міняти фільтри, які контактують із брудною водою; li>
  • По завершенні прибирання резервуар аквафільтра та фільтри доведеться регулярно промивати та сушити;

Сепараторні пилососи з аквафільтром Krausen

Ідея поєднання аквафільтра з сепаратором, що обертається, виникла ще в 1936р в США і вперше була реалізована в пилососі з аквафільтром і сепаратором Rainbow. Система являла собою покращений, доопрацьований аквафільтр кальянного типу, але якщо в звичайних пилососах з аквафільтром турбулентність утворюється за допомогою перегородок у контейнері («лабіринта»), які перенаправляють повітряний потік, то в сепараторному пилососі необхідний для очищення повітря ефект "Торнадо" досягається турбіни-сепартора, що обертається. Сепаратор закручує повітря і воду за допомогою своїх пелюсток, в ньому також зроблені вузькі прорізи, для проходження повітря.
Сепаратор, що обертається з величезною швидкістю 23-36 тисяч обертів на хвилину, створює вихрові потоки. У такій вируючій системі змочування пилу відбувається набагато інтенсивніше, забруднене повітря «промивається», а мокрий пил та вода відокремлюється від повітря завдяки відцентровій силі.

Усвідомлюючи всю важливість проблеми боротьби з побутовими алергенами, компанія KRAUSEN розробила модельний ряд сепараторних пилососів з аквафільтром, які абсолютно безпечні для здоров'я та здатні зробити якісне, професійне прибирання. Досягається це за рахунок застосування унікальної системи фільтрації: аквафільтру та сепаратора.

Пилососи з аквафільтром та сепаратором позбавлені тих недоліків, які притаманні звичайним пилососам з аквафільтром. Саме пилососи з аквафільтром і сепаратором дозволяють на 99,97% очистити повітря приміщень від пилу, пилку, сапрофітів та інших алергенів, так як вода в аквафільтрі абсорбує порошок, бруд, бактерії, що містяться в крізь неї повітрі. і все це без застосування будь-яких фільтрів, що контактують із водою.

Пилосос з аквафільтром та сепаратором є ідеальним рішенням для алергіків!

Сепараторні пилососи з аквафільтром очищають повітря на 99,97%, крім того додатковою перевагою пилососів з аквафільтром і сепаратором є те, що вони зволожують повітря до 60-65% , нормалізуючи мікроклімат у приміщенні, а додавши кілька крапель своєї улюбленої ефірної олії, в колбу пилососу з аквафільтром, ви можете швидко провести сеанс ароматерапії.

Сепараторна система фільтрації за час свого існування зазнала низки змін та удосконалень, і на ринку з'явився цілий ряд виробників пилососів з аквафільтром та сепаратором, таких як Rainbow (США), Hyla (Словенія), Krausen (Італія), Roboclean (Німеччина) , AQUA VIVA (Словенія), Pro Aqua (Геманія) та ін. Всі пилососи з аквафільтром і сепартором мають приблизно однакові характеристики, всі вони забезпечують високий ступінь очищення повітря. Відмінність полягає в дизайні, комплектації, виробнику, способах реалізації, гарантійних термінах тощо

Переваги сепараторних пилососів з аквафільтром:

  • Легкість та простота експлуатації. Після збирання пилосос чиститься дуже легко - достатньо спорожнити та промити колбу аквафільтра, дати їй висохнути;
  • Постійно висока потужність всмоктування. Завдяки відсутності перешкод у вигляді фільтрів і мішків повітряний потік вільно проходить крізь вируючу воду, сила всмоктування постійна і не знижується при наповненні сміттям контейнера аквафільтра, як це відбувається в інших моделей;
  • Високий рівень очищення повітря. Завдяки унікальній технології сепараторної аквафільтрації рівень очищення залишається завжди високим.
Миючий пилосос для чищення килимів та м'яких меблів
Миючий пилосос для чищення килимів та м'яких...
  Інтер'єр сучасного будинку чи квартири важко собі уявити без килимів,...
21.04.2016 Ruslan Polukarov 3320 0
Пилосос з аквафільтром
Пилосос з аквафільтром
  Сучасні побутові пилососи можна розділити на дві категорії: для...
28.04.2016 Ruslan Polukarov 2153 0
Пилосос для алергіка - гіпоалергенні пилососи Krausen
Пилосос для алергіка - гіпоалергенні пилососи...
  Сьогодні як ніколи люди страждають від алергічних захворювань. Вони є...
29.04.2016 Ruslan Polukarov 2211 0
Товар додано до списку бажань
Товар додано для порівняння