Пилосос давно вже став незамінним побутовим приладом, без якого неможливо уявити якісне прибирання в сучасному будинку. Щоб зробити правильний вибір при покупці пилососа, дуже важливо знати, як він працює, адже тільки розуміючи принципи роботи та конструкційні особливості різних моделей, можна вибрати такий пилосос, який дійсно перетворить процес збирання на необтяжливе заняття, стане найкращим і найефективнішим помічником у домашньому господарстві.

Включаємо пилосос у розетку та прибираємо. Просто, чи не так? Але більшість із нас пилососять свій будинок швидко пробігаючи щіткою по підлозі, і практично ніхто ніколи серйозно не аналізував, що згодом відбувається з усім, щойно зібраним сміттям... Багато хто навіть не підозрює, що прибирає звичайним пилососом, ми розпорошуємо найдрібніший-найнебезпечніший пил назад у приміщення, і що далеко не все велике сміття вдається зібрати в пилозбірник пилососа.
Давайте розберемося чому так відбувається?

Устройство пылесоса с пылевым мешком

У звичайних пилососах мішки та фільтри знижують потужність всмоктування

Всі, без винятку, класичні пилососи влаштовані так, щоб фільтрувати пил за допомогою мішок пилу та інших додаткових фільтрів.

Зрозуміло, що для створення повітряної тяги, пилові мішки виготовляють з негерметичних тканинних або паперових матеріалів, що добре пропускають повітря.

У таких традиційних пилососах пил та сміття з потоком повітря, створюваного двигуном, потрапляють у пиловий мішок, який затримує велике сміття. Потім повітряно-пиловий потік проходить крізь мільйони мікроскопічних отворів мішка-пилозбірника та додаткових фільтрів тонкого очищення, тим самим частково очищаючись від частинок великого пилу. У такій системі фільтрації повітряний потік існує доти, доки пори мішка та фільтрів повністю не забиті пилом.

Як тільки ви починаєте прибирати, пил та бруд починає збиратися в мішку, дуже швидко закупорюючи вільні пори.

У процесі збирання, у міру зменшення кількості вільних пір пилового мішка, інтенсивність циркуляції повітряного потоку різко падає, тому ефективність всмоктування, фільтрації та відповідно збирання у звичайних пилососів катастрофічно знижується.

  • У міру заповнення пор фільтра, пилосос втрачає всмоктувальну силу;
  • Втрата потужності всмоктування пилососа досягає більш 70%!
  • Пилосос продовжує споживати енергію, але при цьому перестає ефективно прибирати;
  • Ви "прибираєте", а пил так і залишається на своєму місці!
Пылесос с контейнером

Класичні моделі пилососів з мішком поступово відходять у минуле, і більшість виробників, які вчора випускали пилососи з мішком, сьогодні переключилися на виробництво безмішкових контейнерних пилососів. Пилососи з контейнером влаштовані та працюють практично аналогічно пилососам з пиловими мішками. Відмінність полягає лише в тому, що, після всмоктування сміття потрапляє замість мішка в спеціальний циклонний фільтр-контейнер, що працює за принципом центрифуги. процесі роботи пилососа. До переваг контейнерних пилососів відносять: відсутність необхідності змінювати мішки, компактність і зручність користування, знижений рівень шуму, стильний дизайн. Мінус контейнерних пилососів: необхідність періодичної заміни основного і додаткового HEPA фільтрів - це ще одна стаття витрат у сімейному бюджеті. Основний фільтр забивається пилом, на ньому накопичується волосся, шерсть і т.д., що призводить до значного зменшення сили всмоктування, крім того згодом такий фільтр починає випромінювати неприємний запах. Деякі виробники рекомендують промивати фільтри, але у багаторазових НЕРА - фільтрів термін придатності також має свій ліміт, оскільки пори згодом насичуються та забиваються. Саме тому навіть промитий фільтр втрачає свої очисні властивості, і у нього з'являється затхлий запах.

Схема устройства пылесоса с пылевым мешком

Найнебезпечнішою проблемою пилососів з мішками та пористими фільтрами є те, що затримуючи великі частинки пилу, вони вільно пропускають дуже дрібні та найбільш небезпечні частинки, інакше повітря взагалі не змогло б проходити крізь них. У пиловому мішку звичайного пилососа дуже швидко накопичується пил, кліщі, і суперечки різних цвілевих грибків. У пиловому мішку, під впливом тепла від двигуна кліщі, плісняві грибки та бактерії дуже швидко розмножуються. При включенні пилососа, з видуваним потоком повітря, вони знову потрапляють у повітря приміщення та специфічний "пилососний" запах, який ми відчуваємо при збиранні звичайним пилососом, є першим попереджувальним сигналом для нашої імунної системи.

Пиловий мішок - джерело пилу, бактерій та сапрофітів!

Парадокс: при прибиранні звичайним пилососом, ми не очищаємо, а ще більше забруднюємо повітря в квартирі.Просто цифри:після прибирання звичайним пилососом концентрація пилу в повітрі може зрости в 2-5 разів, спор цвілевих грибів – у 2-4 рази, пилку рослин – у 8 разів.

Пилові мішки та фільтри пилососів вимагають постійної заміни!

У рекламних роликах класичних пилососів нашу увагу звертають тільки на приємні для нас речі – це насамперед низька ціна та хороша якість прибирання.

Звісно, ​​ніхто не говорить нам про зворотний бік медалі - про ті процеси, які відбуваються у фільтрах та мішках для збирання пилу. І тим більше ніхто не згадує про наслідки, які підстерігають кожного з нас, адже виробників цікавить лише власний дохід.
Так наприклад, тільки в Німеччині щорічно продається близько 6 мільйонів «класичних» пилососів, і в десятки разів більша кількість паперових фільтрів та мішків до них. Навіщо їм цю систему змінювати? Адже продаж фільтрів дуже рентабельний бізнес!

Типи систем фільтрації пилососів з аквафільтром

У пилососах з аквафільтром застосовуються різні системи фільтрації, які принципово відрізняються між собою:

  1. Барботажні або кальянні - в них забруднене повітря проходить через стоячу воду, велике сміття затримується безпосередньо в ємності з водою, в деяких просунутих моделях для кращого змочування пилу використовують каскад перегородок або спіралей, що створюють ефект виру;
  2. Сепараторні - у цих пилососах для створення ефекту «торнадо», змочування та відділення пилу за рахунок відцентрової сили, використовується спеціальна турбіна - сепаратор, що обертається з величезною швидкістю.

У пилососах з аквафільтром барботажного типу повітряно-пиловий потік (1) потрапляє в колбу аквафільтра, в якому осідають лише великі частинки піску та сміття, а найнебезпечніший дрібний пил, алергени у вигляді квіткового пилку, суперечок грибів, відходів життєдіяльності кліщів-сапрофітів із бульбашками повітря вільно проходять крізь воду (2). У пилососі з аквафільтром барбатажного типу основна фільтрація повітря від пилу здійснюється пористими фільтрами (3) та (4), які контактують з брудною водою, досить швидко забиваються, зменшуючи циркуляцію повітря та знижуючи силу всмоктування пилососу.
Такі забруднені мокрі фільтри, є відмінним живильним середовищем для розмноження різних небезпечних бактерій, цвілі і т.д., Фільтри необхідно промивати та сушити після кожного прибирання, що веде до зменшення їх терміну служби, частої заміни та додаткових витрат часу та коштів.

Барботажний або кальянний аквафільтр

Схема устройства пылесоса с аквафильтром барботажного или кальянного типа

Очевидно, що традиційні системи фільтрації, не здатні очистити повітря на 100%, і зберегти постійну силу всмоктування під час всього збирання.

Але існує технологія, що дозволяє це зробити!
Це аквафільтр у поєднанні із сепараторною системою фільтрації.

Принцип роботи пилососів з аквафільтром та сепаратором

Схема пилососу з аквафільтром Krausen

Схема устройства сепараторного пылесоса с аквафильтом

У найкращих сучасних системах очищення, крім водяного фільтра використовується спеціальний динамічний сепаратор (запатентований пристрій), який відокремлює навіть найдрібніший пил від повітря та змішує її з водою.


У пилососах з аквафільтром Krausen не використовуються будь-які фільтри - тільки обертається з величезною швидкістю (28 тис.об./хв.) - СЕПАРАТОР!

  • Повітряно-пилова суміш по патрубку (1), потрапляє в аквафільтр пилососу(2);
  • Великі частинки пилу, пісок і сміття тонуть у воді і потім осідають під вагою власної ваги на дно колби. Але дрібні та легкі фракції пилу, перебуваючи у бульбашках повітря, гірше змочуються водою, вони відразу не тонуть, і частина пилу виривається з води.
  • Обертаний з величезною швидкістю (28 000 об/хв) ДИНАМІЧНИЙ СЕПАРАТОР (3) створює вихрові потоки повітря та води - ефект повітряно-краплинного «ТОРНАДО » (4), при цьому пил ефективно змочується та змішується з водою.
    Центробіжна сила — F, що виникає при обертанні та спрямована від центру осі обертання, відокремлює частинки вологого пилу та води від легшого повітря.
    Такий повітряно-водяний "ЦИКЛОН" захоплює, змочує і бере в облогу навіть найдрібніші фракції частинки пилу, пилок, плісняві суперечки та інші алергени у воду, залишаючи їх назавжди у водній пастці аквафільтра сепараторного пилососа;
  • Коефіцієнт очищення вихідного потоку повітря (5) становить 99 ,97%.
  • Сила всмоктування постійна під час всього прибирання!
  • Krausen - одна з небагатьох компаній, яка встановлює у своїх пилососах обвідний електродвигун системи By pass, такий мотор надійно захищений від пилу та вологи, має свою систему охолодження.

Сепараторні пилососи з аквафільтром Krausen

Пилососи KRAUSEN це пилососи з аквафільтром, в основі конструкції яких лежить принцип сепараторної аквафільтрації із застосуванням аквафільтра та динамічного сепаратора. Такий інноваційний принцип фільтрації повітря дозволяє досягти неймовірно високого ступеня очищення повітря від пилу – 99,97%. Сепаратор є турбіною, яка обертаючись зі швидкістю 28 000 об/хв, створює в колбі аквафільтра ефект «водяного торнадо», що дозволяє абсорбувати у воді не тільки велике сміття, але навіть усі найдрібніші частинки пилу, при цьому очищене повітря безперешкодно виходить назовні. . Сепараторний принцип очищення, на сьогоднішній день, є найефективнішим способом аквафільтрації повітря, який унеможливлює вихід пилу назовні, залишаючи його в надійній пастці аквафільтра.

  • Легкість та простота експлуатації. Після збирання пилосос чиститься дуже легко - достатньо спорожнити і промити колбу аквафільтра, дати їй висохнути;
  • Постійно висока потужність всмоктування. Завдяки відсутності перешкод у вигляді фільтрів і мішків повітряний потік вільно проходить крізь вируючу воду, сила всмоктування постійна і не знижується при наповненні сміттям контейнера аквафільтра, як це відбувається в інших моделей;
  • Високий рівень очищення повітря. Завдяки унікальній технології сепараторної аквафільтрації ступінь очищення залишається завжди високим. Специфічного пилососного запаху немає, оскільки повітря промивається, зволожується, повністю очищається від пилу, набуває нейтрального аромату або приємного аромату ефірної олії, доданої у воду.
Товар додано до списку бажань
Товар додано для порівняння